Superhouby: Pomohou zachránit svět?

Super Fungi, Will Mushrooms Help Save the World? Mohou houby pomoci zachránit svět? Film s tímto provokativním názvem osvětlí svět mykotechnologie, jedné ze slibných cest k řešení mnoha problémů, které ohrožují dnešní svět. Houby dokáží odstraňovat znečištění, zamezit vysoušení půd a jejich dezertifikaci nebo mohou inspirovat zlepšení toku informací v našich infrastrukturních sítích. Film získal cenu Fakulty životního prostředí na Life Sciences FF. Porota ocenila skvělé zpracování nejnovějších vědeckých poznatků z mykologie, ale také poutavé představení široké palety překvapivých možností, které dnes nabízí mykologické obory.

Mikrozrození

Biologie

Mikrozrození je fascinující celovečerní dokument, který se dívá na narození zcela novým pohledem – s pomocí mikroskopu. Film sleduje poslední vědecký výzkum a ukazuje, že způsob, jakým přicházejí na svět naše děti, má velký vliv na celoživotní zdraví a možná i na budoucnost lidstva. Film získla na Life Sciences Film Festivalu hlavní cenu Grand Prix 2014.

Voda vydělává

Biologie

Voda vydělává, aneb jak soukromé korporace bohatnou na vodě. Před 15 lety začala privatizace našich vodních zdrojů. Mnoha komunitám hrozí, že je podvedou velké korporátní skupiny. Tento dokument vypráví o největších vodárenských společnostech světa a o odporu proti nim. Ukazuje, jak fungují „tiskárny na peníze“ těchto firem především ve Francii a v Německu včetně několika mezinárodních příkladů.

Invaze cizích druhů

Film Invaze cizích druhů se odehrává v Číně, ale obdobné příběhy se odehrávají po celém světě. Reálné souvislosti a vizuální zachycení vzácných přírodních jevů vtáhnou diváka přímo do první frontové linie invaze cizích druhů.

1 2
Objednávkový formulář

Produkt v košíku:

Cena:

Jméno a příjmení*

Firma

DIČ

Ulice a č.p.*

Město*

PSČ*

E-mail*

Telefon*

Doprava*

Platba*

Počet ks*

Poznámka

Kolik je 2x3?*

* povinná pole