Hlasy změny

Zemědělství a udržitelný rozvoj

Voices of Transition Film Hlasy změny obsahuje přesvědčení, že krize může být urychlujícím faktorem změny a představuje cestu k novém modelu lidské existence: existence, která je spravedlivá, ekologicky snesitelná a naplňující, v níž se půda a lidé navzájem podporují ve vyrovnaném a udržitelném systému.

Superhouby: Pomohou zachránit svět?

Super Fungi, Will Mushrooms Help Save the World? Mohou houby pomoci zachránit svět? Film s tímto provokativním názvem osvětlí svět mykotechnologie, jedné ze slibných cest k řešení mnoha problémů, které ohrožují dnešní svět. Houby dokáží odstraňovat znečištění, zamezit vysoušení půd a jejich dezertifikaci nebo mohou inspirovat zlepšení toku informací v našich infrastrukturních sítích. Film získal cenu Fakulty životního prostředí na Life Sciences FF. Porota ocenila skvělé zpracování nejnovějších vědeckých poznatků z mykologie, ale také poutavé představení široké palety překvapivých možností, které dnes nabízí mykologické obory.

Mikrozrození

Biologie

Mikrozrození je fascinující celovečerní dokument, který se dívá na narození zcela novým pohledem – s pomocí mikroskopu. Film sleduje poslední vědecký výzkum a ukazuje, že způsob, jakým přicházejí na svět naše děti, má velký vliv na celoživotní zdraví a možná i na budoucnost lidstva. Film získla na Life Sciences Film Festivalu hlavní cenu Grand Prix 2014.

Percy Schmeiser - David versus Monsanto

Zemědělství a udržitelný rozvoj

Po 10 letech boje zvítězil Percy Schmeiser alias David nad multikoncernem Monsanto, který zamořil jeho pole geneticky modifikovaným semenem řepky. Film vypráví příběh neohroženého sedláka, který se nezalekl ani koncernu s obratem několika miliard dolarů. Schmeiserovi nebojovali pouze proti Monsantu, aby mohli dál farmařit, ale bojovali za své právo svobody projevu a za své vlastnické právo. Zároveň bojovali za právo svých dětí a vnuků na budoucnost bez geneticky upravovaných potravin.

1 2 3 4 5
Objednávkový formulář

Produkt v košíku:

Cena:

Jméno a příjmení*

Firma

DIČ

Ulice a č.p.*

Město*

PSČ*

E-mail*

Telefon*

Doprava*

Platba*

Počet ks*

Poznámka

Kolik je 2x3?*

* povinná pole