Hlasy změny

Zemědělství a udržitelný rozvoj

Voices of Transition Film Hlasy změny obsahuje přesvědčení, že krize může být urychlujícím faktorem změny a představuje cestu k novém modelu lidské existence: existence, která je spravedlivá, ekologicky snesitelná a naplňující, v níž se půda a lidé navzájem podporují ve vyrovnaném a udržitelném systému.

Percy Schmeiser - David versus Monsanto

Zemědělství a udržitelný rozvoj

Po 10 letech boje zvítězil Percy Schmeiser alias David nad multikoncernem Monsanto, který zamořil jeho pole geneticky modifikovaným semenem řepky. Film vypráví příběh neohroženého sedláka, který se nezalekl ani koncernu s obratem několika miliard dolarů. Schmeiserovi nebojovali pouze proti Monsantu, aby mohli dál farmařit, ale bojovali za své právo svobody projevu a za své vlastnické právo. Zároveň bojovali za právo svých dětí a vnuků na budoucnost bez geneticky upravovaných potravin.

Život mimo kontrolu

Zemědělství a udržitelný rozvoj

V osmdesátých letech vědci objevili metody genového inženýrství a s jejich pomocí nastartovali cestu k pokroku. Vše se zdálo možné. O dvacet let později jsou tyto metody běžnou součástí nezadržitelně se rozvíjejícího výzkumu, ale socio-ekonomické konsekvence jejich aplikací nejsou jednoznačné. Žalostná sklizeň GM bavlny přivádí do problémů indické farmáře, v Kanadě transpolinace upravených plodin ohrožuje ekologické farmáře. Islandský parlament prodává genetická data celé populace privátní společnosti, která je přeprodává dál farmaceutickému průmyslu a pojišťovnám.

Farmář, který slyší trávu růst

Zemědělství a udržitelný rozvoj

"Jsem svobodný ekozemědělec,“ zní sebevědomý výrok 57letého Michaela Simmla. Ve věku 6 let již seděl tátovi na klíně a dával pokyny během orby. V roce 1984, brzy poté, co statek převzal, přešel na ekologické zemědělství. Dnes se spolu se svou rodinou raduje z bohaté úrody uprostřed neúrodných bavorských lesů. A jak se mu to daří, to velkoryse vysvětluje tělem, srdcem a duší.

1 2 3
Objednávkový formulář

Produkt v košíku:

Cena:

Jméno a příjmení*

Firma

DIČ

Ulice a č.p.*

Město*

PSČ*

E-mail*

Telefon*

Doprava*

Platba*

Počet ks*

Poznámka

Kolik je 2x3?*

* povinná pole